Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Storköksutrustning inkl. installation, service och reparation.
Referensnummer: KS 2017-402
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utrustning för disk, matberedning och förvaring i storkök, inklusive rostfria bänkar samt Servicemontörer storkök för fortlöpande arbete under avtalsperioden.
För detaljerad information se förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39221000 Köksutrustning, 39700000 Hushållsapparater, 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711360 Ugnar, 39721000 Hushållsutrustning för matlagning eller uppvärmning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen