40452-2019 - ResultatSverige-Ronneby: Järnhandelsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Järnhandelsvaror
Referensnummer: 18/34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44316000 Järnhandelsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser myndighetens behov av järnhandelsvaror för löpande underhålls- och ändringsarbeten.
Anbudets giltighetstid
Anbud ska vara giltigt till och med 30.6.2019.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18143000 Skyddskläder, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder, 42600000 Verktygsmaskiner, 42660000 Verktyg för lödning, hårdlödning och svetsning; maskiner och utrustning för anlöpning och varmsprutning, 42662000 Svetsutrustning, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43800000 Verkstadsutrustning, 43830000 Maskinverktyg, 44420000 Varor som används för byggnadsändamål, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44510000 Verktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen