See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fasadåtgärder By40 i Lund
Beskrivning: Att fastställa en långsiktig och hållbar strategi för fasadrenovering genom en Totalentreprenad i Samverkan uppdelad på Fas 1 och Fas 2 med målbilden att åtgärda grundorsaken till skadorna, förbättrar byggnadens energieffektivitet, säkerställer teknisk funktion och minimerar framtida underhåll, påverkar pågående verksamheter minimalt i form av störning samt stomljudsalstrande buller och oljud.
Intern identifierare: 81014000-420306-57355
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45443000 Fasadarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000