404550-2019 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvätt och hyra av sänglinne
Referensnummer: A 19-049 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av tvätt och hyra av sänglinne till vård- och omsorgsboenden inom Örnsköldsviks kommun för successivt uttag under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier, 39512000 Sänglinne
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen