404563-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Upplysta skyltar och namnskyltar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar - Arbetsmiljöskyltar och dekaler
Referensnummer: 142/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser samtliga ingående myndigheters behov av hänvisningsskyltar, arbetsmiljöskyltar, dekaler och markeringar samt deras projektering, montering och demontering.
Avgränsning:
Ramavtalet omfattar ej vägskyltar, reklam- och evenemangsskyltar.
Skyltar i samband med köp och uppsättning av ny brandsläckare/brandpost ska avropas från ramavtalet "Brandsläckare mm". Utrymningsplaner samt framtagande av dessa ska avropas från ramavtalet "Brandsläckare m.m."
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928470 Skyltning, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen