Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spoldesinfektorer
Referensnummer: RS/190884
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar spoldesinfektorer, frontmatade och toppmatade, för rengöring och desinfektion av bäcken, urinflaskor, sugflaskor, hinkar och liknande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser avtal på spoldesinfektorer. Uppskattat behov är ca 100 maskiner under 4 år.