404643-2016 - ResultatSverige-Karlstad: Programkonsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltning och resursstöd för integration.
Referensnummer: UE/150164
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72266000 Programkonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget ämnar upphandla Resurskonsulting och förvaltning (inkl. Beredskap) och under aktuell avtalsperiod inkl. optionsår beräknas uppgå till ca 6-8 000 000 SEK baserat på 2015 års inköpsvolymer/behov.
Landstinget kommer inte att i avtal kunna garantera viss volym. Antagen leverantör är skyldig att leverera det verkliga behovet.
Beräknad avtalslängd är tre (3) år med option om förlängning maximalt 12 månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Resurskonsulting och förvaltning.