404677-2017 - ResultatSverige-Huddinge: Dumprar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dumper med lastväxlaraggregat.
Referensnummer: 2017/130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34142300 Dumprar
II.1.4.
Kort beskrivning
Dumper med lastväxlaraggregat väl anpassat för 50 m3 containrar.
Anbudsgivaren ska även tillse installation och konfiguration av all utrustning, utbildning, garanti- och service på plats.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34142000 Kranbilar och dumprar, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen