2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad för skjutbana i Umeå
Beskrivning: Polismyndigheten etablerar en ny utbildningsplats i Umeå. En hallbyggnad i utkanten av centrum anpassas till en modern utbildningsanläggning. Utbildningsplatsen ska ge bästa möjligt förutsättningar för att bedriva en kvalitativ utbildning inom skytte samt även utbildning inom andra delar av polisens verksamhetsområden. Entreprenaden omfattar uppförande av en skjutbana med tillhörande teknikutrymme. Inom fastigheten kommer fastighetsägaren att genomföra andra ombyggnadsarbeten, dessa kommer att ingå i en annan entreprenad.
Intern identifierare: A240.413/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Entreprenad för skjutbana i Umeå