404689-2019 - ResultatSverige-Söderhamn: Distributionslådor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förpackningsmaterial gällande matdistribution
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31213100 Distributionslådor
II.1.4.
Kort beskrivning
Planerad upphandling av matdistribution/förpackningsmaterial för ett antal av Inköp Gävleborgs kunder.
Avtalsstart beräknad t.o.m. 1.9.2019.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31213100 Distributionslådor, 44618100 Lätta förpackningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen