Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av mobil arresttrailer
Referensnummer: A311.738/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34223000 Släp- och påhängsvagnar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt. Avtalet omfattar leverans av en mobil arresttrailer, tjänster för service enligt kontrollschema/underhållsschema samt en serviceorganisation med viss geografisk täckning.
Upphandlingen omfattar även optioner enligt vad som anges i huvudavtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 18 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34223000 Släp- och påhängsvagnar, 34223300 Släpvagnar, 34223330 Mobila släpvagnsenheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen