404710-2020 - ResultatSverige-Luleå: Läkarvård och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 Högspecialiserad läkare inom övre gastrointestinal kirurgi
Referensnummer: 20/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar kompetensförstärkning samt utbildning och handledning inom ÖGI-området på Sunderby sjukhus, Luleå.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85111100 Kirurgisk sjukhusvård, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen