404717-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster
Referensnummer: GNU 2023/88
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Är ni räddaren i nöden?
Just nu genomför vi en upphandling av nytt ramavtal för bemanningstjänster inom olika yrkeskategorier - där syftet är att täcka mer akuta behov som kan uppstå i verksamheterna.
Välkomna att lämna anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ekonom
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 98513100 Bemanningstjänster för enskilda, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 79610000 Personalförmedling, 79621000 Förmedling av kontorspersonal, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 80000000 Undervisning och utbildning, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85142100 Sjukgymnasttjänster, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ekonomiassistent
Del nr: 2
Bygglovshandläggare
Del nr: 3
Verksamhetschef
Del nr: 4
Enhetschef
Del nr: 5
Utredare
Del nr: 6
Lärare
Del nr: 7
Förskolärare
Del nr: 8
Kvalificerad handläggare
Del nr: 9
Skoladministratör
Del nr: 10
Fastighetsvärd
Del nr: 11
Lokalvårdare
Del nr: 12
ATL-handläggare
Del nr: 13
Livsmedelsinspektör
Del nr: 14
Miljöinspektör område miljöbalken
Del nr: 15
Kock i bespisning
Del nr: 16
Omsorgsassistent
Del nr: 17
Psykolog
Del nr: 18
Undersköterska
Del nr: 19
Skolläkare
Del nr: 20
Arbetsterapeut
Del nr: 21
Fysioterapeut/Sjukgymnast
Del nr: 22