404727-2019 - ÄndringSverige-Gävle: Datorrelaterad utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ergonomiska tillbehör
Referensnummer: RS 2019/259
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävleborg Läns Landsting avser att teckna ett avtal för leverans av ergonomiska tillbehör till datorer. Avrop kommer att ske successivt efter uppkommet behov under avtalstiden. Avtalet inkluderar nedanstående produktgrupper:
— Datamus
— Musmatta
— Ergonomiskt optiskt styrdon med rullstav
— Ergonomiskt optiskt syrdon med styrplatta
— Barmouse
— Underarmsstöd
— Tangentbord
— Ståmatta
— Fotstöd
— Datortillbehör
— Bordsarmatur
— Övrigt