404741-2017 - ResultatSverige-Söderhamn: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växtmaterial.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser växter för Beställarnas planteringar, parker och dylikt.
Beställarna har behov av ett sortiment av lök, perenner, sommarblommor, pluggplantor och gräsmatta. Växterna som utvärderas är förtecknade i separata bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Växtmaterial
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121000 Trädgårdsväxter, 03451000 Växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen