Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Skyltentreprenör till LiU
Referensnummer: LiU-2022-03405
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928470 Skyltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar tillverkning och montage av de skyltar som finns i LiU:s skyltprogram, underhåll och uppdatering av LiU:s nuvarande skyltning samt omskyltning och övriga tjänster relaterade till uppdraget.
LiU:s främsta behov avser inomhusskyltning såsom hänvisningsskyltning, rumsskyltning och orienteringstavlor men även viss utomhusskyltning. Ramavtalet avser LiU:s lokaler i Linköping, Norrköping och Stockholm/Lidingö.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928472 Skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalet omfattar tillverkning och montage av de skyltar som finns i LiU:s skyltprogram, underhåll och uppdatering av LiU:s nuvarande skyltning samt omskyltning och övriga tjänster relaterade till uppdraget. LiUs främsta behov avser inomhusskyltning såsom hänvisningsskyltning, rumsskyltning och orienteringstavlor men även viss utomhusskyltning. Ramavtalet avser LiU:s lokaler i Linköping, Norrköping och Stockholm/Lidingö.