404799-2018 - ÄndringSverige-Lycksele: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VS-arbeten
Referensnummer: UH-2018-71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Ramavtal med flera parter för utförande av s.k. VS-arbeten eller rörmockeriarbete som det också kan kallas. Omfattningen av upphandlingen redovisas i sin helhet i upphandlingsdokumenten