404816-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten – Nybyggnation flerbostadshus kv. Transporten 1 Jönköping
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnation flerbostadshus kv. Transporten 1 Jönköping
BeskrivningNybyggnation av flerbostadshus, kv. Transporten 1, Jönköping. Kvarteret består av 123 lägenheter och ca 570 m² lokaler med en totalt yta på ca 14370 m² BTA.
Intern identifierare25/1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000