404817-2019 - ÄndringSverige-Sandviken: Mjölk och grädde
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Mjölk, fil och vispgrädde
Referensnummer: KS2019/320
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15510000 Mjölk och grädde
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av ekologisk mjölk, fil och vispgrädde till Sandvikens kommuns verksamheter inom kök, förskola/skola och äldreomsorg.