Region Örebro län (nedan Regionen) annonserar härmed en RFI för att få svar på frågeställningar samt för att ge potentiella anbudsgivare en möjlighet att presentera sina lösningar utifrån dessa frågeställningar inför en kommande upphandling av system för meddelandefunktion, drift- och akuta medicinska larm till Regionen.
Huvudsyftet för Regionen med denna RFI är att skapa ökad kännedom om vilka lösningar och produkter som marknaden kan erbjuda och som finns tillgängliga för kommande upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej