Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkivflytt
Referensnummer: 0942-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79995100 Arkiveringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar arkivflytt som sker mellan myndigheter inom Sveriges Domstolar eller mellan myndighet inom Sveriges Domstolar och arkivmyndigheter.
Upphandlingen avser även arkivflytt inom domstolarnas egna lokaler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris anbudsområde 1: Övre Norrland
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79995100 Arkiveringstjänster, 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Pris anbudsområde 2: Nedre Norrland
Del nr: 2
Pris anbudsområde 3: Svealand
Del nr: 3
Pris anbudsområde 4: Stockholm
Del nr: 4
Pris anbudsområde 5: Västra Götaland
Del nr: 5
Pris anbudsområde 6: Östra Götaland
Del nr: 6
Pris anbudsområde 7: Södra Götaland
Del nr: 7