Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fyrfackskärl för avfallsinsamling
Referensnummer: SERN 2023-00145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928480 Soptunnor och papperskorgar
II.1.4.
Kort beskrivning
Söderkoping kommun genomför en frivillig förhandsinsyn, i enlighet med LOU (2016:1145) 10 kap 5§, för enstaka köp av fyrfackskärl för avfallsinsamling.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39224340 Soptunnor, 44616200 Avfallstunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen genomför som ett förhandlat förfarande utan föregående annonsering. Efter genomförd markandsdialog och tidigare erfarenheter kan endast en leverantör leva upp till kommunens kravspecifikation samt leveranskrav.