404991-2020 - ResultatSverige-Gävle: Administrativa tjänster för datorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leveransteam som tjänst
Referensnummer: LM2020/003966
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72510000 Administrativa tjänster för datorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en strategisk leverantör för Leveransteam som tjänst.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72590000 Professionella datorrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen