Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkeskläder
Referensnummer: 23SVOA651
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Inom SVOA finns ett flertal olika yrkeskategorier med olika behov och krav på yrkeskläder. Förfrågan avser främst yrkeskläder, arbetsskor och arbetshandskar för SVOA:s driftpersonal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18141000 Arbetshandskar, 18143000 Skyddskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen