405059-2023 - ResultatSverige-Örebro: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling livsmedel - Färskt bröd
Referensnummer: 22RS2444
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling livsmedel av färskt bröd till Region Örebro läns kostavdelning samt folkhögskolorna Fellingsbro och Kävesta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen