405103-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VF Wieselgrensplatsen Närsjukhus - arkitekttävling
Referensnummer: FAST 2021-00953
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter bjuder in till arkitekttävling genom ett selektivt förfarande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71220000 Arkitektonisk formgivning, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen