405183-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Helpdesk- och stödtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster first line och second line IT-support
Referensnummer: FOI-2019-63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till upphandling avseende Bemanningstjänster first line och second line IT-support.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72253100 Helpdesk-tjänster, 79610000 Personalförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen