405193-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Reklammaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reklam- och kommunikationstjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22462000 Reklammaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal på 2 + 1 + 1 år. Upphandlingen avser tillhandahållande av reklam- och kommunikationstjänster omfattande hela processen från framtagande av idé till färdig produkt, d.v.s. tjänsten innefattar även tryck- och printproduktion.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22462000 Reklammaterial, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79341400 Reklamkampanjer, 92111210 Reklamfilmsproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen