Officiellt namn: Försäkringskassan Ort: Stockholm Postnummer: SE-103 51 Land: Sverige Att: Mattias Lindgren E-post:mattias.lindgren@forsakringskassan.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Papper till Utdata i Sundsvall.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sundsvall.
Nuts-kodSE321 Västernorrlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av papper enligt förfrågningsunderlaget till Försäkringskassans tryckeriavdelning (Utdata) i Sundsvall.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30197630 Tryckpapper, 30197600 Förädlat papper och kartong
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.