Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Odlingsrobot.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro län.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Denna upphandling avser odlingsrobot för leverans till Laboratoriemedicinska kliniken, Område Thorax, kärl och diagnostik med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))