Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv Soltäppan
Referensnummer: UPVH/2022:15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211300 Byggnation av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser totalentreprenad för byggnation av 87st lägenheter i bostadskvarteret Soltäppan i Upplands Väsby kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 200 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211300 Byggnation av bostäder, 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 45223310 Byggnation av underjordiskt garage
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen