2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Isolerande golv
Beskrivning: MSB stödjer vid nationella och internationella kriser med tillfälliga byggnader, framförallt förläggning och kontor. Vid internationella uppdrag stödjer MSB med kompletta camper, där lokaliteter för förläggning, kontor, kök, möteslokaler, hygieninrättningar och förråd ingår. Upphandlingen avser isolerande golv för dessa camper.
Intern identifierare: 25/171
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000