405260-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Mikrofoner och högtalare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Audio equipment and associated accessories.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Sveriges Television (SVT) has a need for all kinds of audio equipment. To meet SVTs need of audio equipment, accessories and related services, SVT implements this contract by suppliers of audio equipment and accessories.
With audio equipment in this procurement all types of products that processes, measures and/or alters sound are included. Both in analog and digital domain.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32340000 Mikrofoner och högtalare, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32341000 Mikrofoner, 32342000 Högtalare, 32343000 Förstärkare, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.