405266-2021 - ResultatSverige-Örebro: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning av lyftanordningar, tryckbärande anordningar och tryckkärl 2021
Referensnummer: Ks 1295/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal. Antagen leverantör skall i erforderlig omfattning utföra besiktningar av hissar, lyftar, portar, tryckkärl m.m. i enlighet med Boverkets föreskrifter och Arbetsmiljöverkets föreskrifter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen