405267-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Trycktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för printtjänster till insättningsgarantin
Referensnummer: RG 2021/46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser att säkerställa Riksgäldens behov av avtal för print-tjänster i händelse av att ett ersättningsfall eller liknande inträffar inom insättningsgarantin och investerarskyddet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen