See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård - samtliga orter
Beskrivning: IVO har behov av lokalvård till sina lokaler i Stockholm, Göteborg, Malmö, Jönköping, Örebro och Umeå. Kontorens ytor består på vissa orter till största del av kontorsarbetsplatser i enskilda rum, så kallade cellkontor och på andra orter är det aktivitetsbaserad inredning. Avsikten är att teckna avtal per ort. Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på och tilldelas kontrakt för en, flera eller samtliga orter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Lokalvård - Stockholm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95249:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Lokalvård - Örebro
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95249:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Lokalvård - Umeå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95249:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Lokalvård - Jönköping
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95249:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Lokalvård - Malmö
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95249:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Lokalvård - Göteborg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95249:Lot:6