405307-2019 - ResultatSverige-Vänersborg: Hantering av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter - Högtryckspolning, slamsugning och TV inspektion för fastigheter som förvaltas av Västfastigheter
Referensnummer: FAST 2019-00281
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513900 Hantering av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Slamsugning, Högtryckspolning och TV-inspektion med därtill tillhörande tjänster för både utom och inom B:s fastighetsbestånd. Det gäller även externförhyrda lokaler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513800 Behandling av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen