405380-2017 - ResultatSverige-Avesta: Måltidsleveranser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter färdiglagad varm mat Avesta.
Referensnummer: 17-062
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Mattransporter för färdiglagad varm mat Avesta.
Upphandlande myndighet:
Avesta kommun 212 000-2262.
Statistik:
Leverantören skall utan anmodan skicka statistik som redigerbar excelfil till upphandling@avesta.se enligt följande: Perioderna kan komma justeras vid avtalstecknande
Period fr.o.m. – t.o.m.
Upphandlingsenheten tillhanda senast:
1.9.2017–31.12.2017,
31.1.2018,
1.1.2018–30.4.2018,
30.5.2018,
1.6.2018–31.8.2018,
30.9.2018.
Statistiken redovisa per månad och ska innehålla:
månad,
ruttid (1-1 vardag, 1-2 helg o.s.v.),
antal utförda rutter,
pris per ruttid,
totalbelopp per ruttid.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55520000 Catering, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avesta kommun 212 000-2262
Statistik
Upphandlingsenheten tillhanda senast