Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyråtjänst.
Referensnummer: 17/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för kommunikationsbyråtjänst.
Upphandlingen omfattar en helhetslösning innefattande tjänster inom området kommunikationsbyråtjänster. Vid behov ska det även vara möjligt att avropa del av helhetslösningen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen