405437-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Respiration-Cirkulation 2
Referensnummer: RS 2023-00808
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Respiration-Cirkulation 2. Upphandling av tidigare avbrutna produktgrupper.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33157100 Masker för inhalation av medicinska gaser, 33171110 Anestesimask, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen