405455-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Sjukhustjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av mammografiverksamhet
Referensnummer: UPPH2020-0098
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85111000 Sjukhustjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende drift av mammografiverksamhet inom Region Uppsala.
Verksamheten omfattar både klinisk mammografi och screening.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i Bilaga 3 Behandling av personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Visma TendSign senast 2020-09-28 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen