405478-2018 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ, kem, papper och plast
Referensnummer: A 18-005 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun med bolag upphandlar städmaterial, kemtekniska produkter, pappers- och plastprodukter för successivt avrop under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 33741100 Handrengöringsmedel, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33711520 Duschtvål, 33711900 Tvål, 39831000 Tvättmedel, 39831300 Golvrengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen