405517-2018 - ResultatSverige-Uddevalla: Mekaniska reservdelar utom motorer och motordelar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservdelar och fordonstillbehör
Referensnummer: KS 2018-505
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34320000 Mekaniska reservdelar utom motorer och motordelar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun ska upphandla reservdelar och fordonstillbehör såsom motorolja, vindrutetorkare, ljuddämpare, stötdämpare, hjullager etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09211100 Motoroljor, 34325000 Ljuddämpare och avgasrör, 34325100 Ljuddämpare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen