405521-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Delar och tillbehör till hörapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öroninsatser till hörapparater inklusive tillbehör samt avtrycksmaterial
Referensnummer: RJL 2017/1464
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33185100 Delar och tillbehör till hörapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Samverkansupphandling Sydöstra regionen utav Öroninsatser till hörapparater inklusive tillbehör samt avtrycksmaterial
Omfattning
Denna upphandling avser öroninsatser till hörapparater inklusive tillbehör samt avtrycksmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33180000 Funktionellt stöd, 33185000 Hörapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen