405532-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler – Utskriftstjänst Gävle kommun och Ockelbo kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtskriftstjänst Gävle kommun och Ockelbo kommun
BeskrivningRamavtal på beställarnas behov av skrivare, multifunktionsskrivare (MFP) och tillbehör. Detta kan ske via köp, leasing eller både och. Inklusive tillhörande tjänster.
Intern identifierare14737
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
Ytterligare klassificering (cpv): 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUtskriftstjänst Gävle kommun och Ockelbo kommun