405547-2018 - ÄndringSverige-Kristianstad: Telefoner för hörselskadade
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Programvaror för Totalkonversation
Referensnummer: 2018-O000219
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32552160 Telefoner för hörselskadade
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av programvaror för Totalkonversation.
Tidigare kallat Alternativ Telefoni.
Mjukvara för datorer som möjliggör konversation för hörselskadade.