405586-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Lås, nycklar och gångjärn
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Leverans, montage och service/underhåll av passer- och låssystem.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Stockholms universitet avser att upphandla installation av passersystem, tillverkning samt leverans av nycklar och cylindrar samt service/underhåll av passersystem, elektromagnetiska och mekaniska lås för samtliga lokaler och byggnader inom universitetet.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))