405602-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster SLSO.
Referensnummer: SLSO 17-86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
SLSO bjuder in till att lämna anbud gällande Städtjänster. Den totala städytan uppgår till c:a 220 000 m². Ytorna är fördelade på c:a 290 enheter som är indelade i 6 geografiska anbudsområden.