405603-2020 - ResultatSverige-Borås: Elmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elnätsmateriel
Referensnummer: 2020-00020IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Elnätsmateriel för nätbyggnation, transformatorer och passiv optomaterial. Leverantören ska även äga och administrera konsignationlager hos Kund.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32429000 Telenätsutrustning, 44320000 Kabel och tillhörande produkter, 44322000 Kabeltillbehör, 44322100 Kanalisationsrör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen