405604-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering av konstgräsplan, naturgräsplaner, servicebyggnad mm på Gubbängsfältet.
Referensnummer: 2017/365
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Komplett projekteringsgrupp för projektering av konstgräsplan, naturgräsplaner, servicebyggnad m.m. på Gubbängsfältet, Stockholm.